
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 1187
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04992
Ext.Price$0.04992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04992 | $0.04992 |
| 10 | $0.02496 | $0.24960 |
| 50 | $0.02244 | $1.12200 |
| 100 | $0.02017 | $2.01700 |
| 500 | $0.01813 | $9.06500 |
| 1000 | $0.01630 | $16.30000 |
| 3000 | $0.01509 | $45.27000 |
| 5000 | $0.01397 | $69.85000 |
| 10000 | $0.01294 | $129.40000 |
